1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
         

Oferta

Polecane Produkty

OPCJA VIP. Błyskawiczny Czas realizacji. Nawet 24h od złożenia zamówienia.

Jak kupować prezent w internecie żeby dotarł na czas?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
Kupując prezent w internecie należy kierować się kilkoma zasadami, które zaoszczędzą nam niepotrzebnych nerwów lub rozczarowania. Beztroskie zakupy w internecie mogą się bardzo przykro skończyć, ponieważ wydamy przeznaczony budżet i zostaniemy bez podarunku. Specyficzny dla prezentów jest deadline czyli data wydarzenia. Dostawa zamówienia po jej przekroczeniu jest niepożądana przez klienta i w tym artykule postaramy się napisać kilka rad, dzięki którym unikniemy takiej sytuacji.

O czym więc powinniśmy pamiętać? Na pewno ważne jest by dokonać zakupu możliwie wcześnie. Jeśli znasz datę wydarzenia nie czekaj do ostatniej chwili. Zacznij szukać 3-4 tygodnie wcześniej. Porozglądaj się, obejrzyj różne produkty i daj sobie przynajmniej tydzień na podjęcie decyzji. Zaoszczędzisz dzięki temu nerwy, ale również pieniądze. Takie wyprzedzenie pozwoli Ci na wybór taniej dostawy (list ekonomiczny, paczka ekonomiczna - 5 dni). Dostarczenie trwa wtedy dłużej, ale gdy masz zapas czasu nie musisz się tym przejmować. Przy tanich produktach może to być nawet 20-30% wartości zamówienia! Ta gra jest warta świeczki.

 • nie kupuj na ostatnią chwilę
 • szukaj prezentu na kilka tygodni dni przed wydarzeniem
Z różnych przyczyn zdarza się, że tego czasu masz mniej. Na przykład przypomniało Ci się o urodzinach szefa, które są za kilka dni lub dopiero na tydzień przed dniem nauczyciela trafiłeś na fajny produkt w internecie. Wtedy niestety trzeba dołożyć do szybszej dostawy. W takich sytuacjach warto wybierać przesyłkę kurierską - 1 dzień, list priorytetowy, paczka priorytetowa - 2 dni. Pamiętaj o tym, że sprzedający musi mieć czas na realizację Twojego zamówienia. Weź również pod uwagę to, że im bliżej do najbardziej popularnych świąt tym więcej zamówień wpływa do sprzedającego co może wydłużyć realizację i zwiększyć ryzyko, że prezent nie dojdzie na czas.

 • nie wybieraj przesyłek ekonomicznych, gdy do wydarzenia zostało kilka dni
 • wybierz przesyłkę kurierską, gdy zamówienie jest bardzo pilne
W sytuacji, gdy czasu zostało mało i decydujesz się na płatność przelewem bankowym wykonaj płatność zaraz po złożeniu zamówienia i jeśli masz możliwość wyślij na e-mail sklepu potwierdzenie płatności. W sytuacjach ekstremalnych, gdy zostało raptem kilka dni wybieraj płatność przy odbiorze, tak by sprzedający mógł od razu przystąpić do realizacji zamówienia i nie czekał na wpłatę.

 • nie zwlekaj z wykonaniem płatności
 • wykonaj szybko przelew i wpisz w tytule numer zamówienia
Kupując przez internet należy podać poprawny adres dostarczenia. Kalkuluj kiedy powinna być przesyłka u Ciebie i podaj adres pod którym na pewno będzie ktoś kto odbierze paczkę. Zaoszczędzi to niepotrzebnych problemów, czasu i pieniędzy ze zmianą adresu lub ponowną wysyłkę zamówienia w przypadku jej nieodebrania.

 • nie podawaj adresu pod którym nie będzie nikogo w dniu dostarczenia przesyłki
 • Podaj poprawny, dokładny adres oraz nr telefonu
Przy produktach personalizowanych bardzo ważne jest podanie poprawnego tekstu jaki ma się znaleźć. PAMIĘTAJ O ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI. Zanim wyślesz zamówienie sprawdź przynajmniej raz poprawność wszystkich danych.

 • Nie pisz bez polskich znaków, gdy podajesz teksty!
 • Pamiętaj o ortografii i interpunkcji!

Podsumowując:
► jeżeli to możliwe złóż zamówienie możliwie szybko (2 tygodnie przed wydarzeniem)
► wybierz odpowiednią dostawę (im bliżej wydarzenia tym szybsza dostawa)
► wykonaj jak najszybciej wpłatę jeśli wybrałeś płatność przelewem
► podaj wszystkie dane niezbędne do wykonania zamówienia (tekst, nr wzoru itd)
► podaj wszystkie dane niezbędne do wysyłki (adres, numer telefonu)